Opony Hankook KINERGY 4S 2 H750 195/65R15 91H M+S, 3PMSF

246,99

Description

Opony całoroczne Hankook Kinergy 4S2 H750 w rozmiarze 195/65 R15 91H

Opona całoroczna Hankook Kinergy 4S2 H750 195/65 R15 jest zaprojektowana z myślą o samochodach typu BMW Seria 5 (E34), Audi A4 (B5), BMW Seria 3 (E46), Ford Focus (II) czy Skoda Octavia (II) i to właśnie w nich jest najczęściej montowana. W ramach europejskiego systemu etykiet omawiany model otrzymał klasę C podczas pomiaru oporów toczenia (wpływają one na spalanie paliwa i emisję CO2 do atmosfery), ocenę B za hamowanie na mokrej nawierzchni, a pomiar emitowanego hałasu zewnętrznego dał wynik na poziomie 72 dB. Warto także wspomnieć, że prezentowane opony całoroczne Hankook Kinergy 4S2 H750 195/65 R15 mają indeks nośności 91, co oznacza, że przy jeździe z maksymalną prędkością dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg. Sama maksymalna prędkość wynosząca tutaj 210 km/h jest oznaczona za pomocą indeksu prędkości H. Jak należy rozumieć oznaczenie rozmiaru opon wielosezonowych Hankook Kinergy 4S2 H750? Pierwsza pozycja w rozmiarze opony 195/65 R15 to jej szerokość określona w milimetrach – w tym przypadku jest to 195 mm (19,50 cm). Druga z liczb określa wysokość profilu modelu i jest podawana jako procent z szerokości – tutaj 65% z 195, czyli 126,75 mm. Litera to typ konstrukcji opony („R” – radialna, „-” – diagonalna, „B” – diagonalna z opasaniem – ang. bias belted). Ostatnia liczba to podana w calach średnica felgi, na jaką należy zamontować oponę – tutaj 15 cali.

Opony do aut osobowych

Kinergy 4S2 H750 w rozmiarze 195/65 R15 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie osobowe. Opony osobowe to najszerszy segment ogumienia, który obejmuje zarówno modele przeznaczone do małych aut miejskich, samochodów rodzinnych, aut kombi, jak i limuzyn oraz samochodów sportowych. W zależności od potrzeb, budżetu i oczekiwań, ogumienie można wybierać spośród trzech klas – premium, średniej i ekonomicznej. Zadaniem opon osobowych jest zapewnienie bezpieczeństwa jazdy bez względu na panujące warunki pogodowe, zrównoważonych osiągów, ekonomicznej jazdy, a także zoptymalizowanego komfortu na drodze.

Klasa – premium. Opony zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu

Opony firmy Hankook pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy premium. Opony klasy premium, zwanej także wyższą, charakteryzują się najwyższym poziomem osiągów w najtrudniejszych warunkach drogowych. Oprócz tego są najbardziej komfortowe i mają najniższe opory toczenia. Wynika to z nowoczesnych rozwiązań technologicznych stosowanych podczas ich produkcji. To najbardziej zaawansowane produkty na rynku, które wybierane są przez wymagających kierowców o dynamicznym stylu jazdy, posiadających mocne auto czy pokonujących duże roczne przebiegi. Marki premium to m.in.: Hankook, Vredestein, Continental, Dunlop, Bridgestone, Yokohama, Pirelli czy Nokian.

Etykieta unijna opon Kinergy 4S2 H750 195/65 R15 czyli ocena hałasu, spalania i hamowania

Spalanie paliwa – ocena C Opory toczenia mają wpływ na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Najlepszymi i najbardziej oszczędnymi oponami są modele oznaczone literą „A” – najmniej ekonomiczne ogumienie zaliczane jest do klasy „G”. Klasy „D” nie stosuje się w odniesieniu do samochodów osobowych. Taką samą ocenę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 8 innych produktów spełniających kryteria – opony Kinergy 4S2 H750 (model) oraz 15 cali (średnica). Hamowanie na mokrym – ocena B Jednym z parametrów, o którym informuje unijna etykieta na opony, jest przyczepność na mokrej nawierzchni. To bardzo ważny wskaźnik, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo jazdy na danym modelu ogumienia. Określa się ją na skali od A do G, gdzie A opisuje najkrótszą drogę hamowania, a F najdłuższą (kategoriami D i G nie określa się opon do samochodów osobowych). Różnica jednej klasy to około 3 metry dystansu w drodze hamowania, co oznacza, że między oponami skategoryzowanymi jako A i F, występuje rozbieżność drogi hamowania obejmująca aż 18 metrów. Identyczną notę – „B” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskały jeszcze 2 inne produkty spełniające wytyczne – opony Hankook (producent), całoroczne (sezon) oraz 195/65 R15 (rozmiar). Hałas na zewnątrz – 72 dB Hałas zewnętrzny to inaczej natężenie dźwięku, który wytwarzany jest przez pracująca oponę. Pod tym względem ogumienie dzieli się na trzy kategorie oznaczane od najcichszych do najgłośniejszych graficznymi symbolami jednej, dwóch lub trzech fal. Dodatkowo umieszcza się w tym miejscu również liczbę oznaczającą średnie natężenie hałasu w decybelach. Wynik „72 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 13 innych produktów spełniających kryteria – opony 195/65 R15 (rozmiar) oraz całoroczne (sezon).

Firma Hankook

Hankook to południowokoreańska firma dostarczająca na rynek opony klasy premium. Charakteryzują się zastosowaniem najnowszych technologii, doskonałą jakością i wysokimi osiągami w każdej sytuacji drogowej i pogodowej. Ta azjatycka firma to siódmy największy producent opon na świecie. Opony marki Hankook powstają w ośmiu fabrykach zlokalizowanych w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Firma działa aktywnie na polu sportów motorowych sponsorując prestiżowe wyścigi i zespoły wyścigowe, zarówno w rodzimej Korei, jak i poza jej granicami.

Jak sprawdza się kierunkowa rzeźba bieżnika w oponie Hankook Kinergy 4S2 H750 195/65 R15 91H? Poznaj jej wady i zalety

Model Kinergy 4S2 H750 (Hankook) wyposażony został w kierunkową rzeźbę bieżnika. Kierunkowa rzeźba bieżnika to najlepszy wybór dla kierowców, którzy oczekują od opon doskonałego prowadzenia na wodzie, błocie pośniegowym czy śniegu (jest ona stosowana w modelach letnich, zimowych i całorocznych. Oferują one 20% większą odporność na aquaplaning w porównaniu do opon asymetrycznych. Opony kierunkowe można rozpoznać po rowkach ukośnych, które zbiegają się do centrum opony (układ bieżnika przypomina litery „V” lub „U”). Opony kierunkowe należy zawsze montować zgodnie z kierunkiem toczenia (oznaczenie „Rotation” znajduje się na ścianie bocznej).

Oznaczenia 91H

Napisy „91” oraz „H” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 615 kg) oraz prędkości (do 210 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon wielosezonowych.

Opony całoroczne

Hankook Kinergy 4S2 H750 195/65 R15 należy do grupy opon wielosezonowych. Opony całoroczne (lub wielosezonowe) to technologiczny kompromis pomiędzy modelami letnimi i zimowymi. Ich mieszanka gumowa jest twardsza od zimowych, ale z drugiej strony bardziej miękka od letnich. Bieżnik można z kolei podzielić na części letnią i zimową (ta druga ma więcej lameli, które poprawiają prowadzenie na śniegu). Na oponach całorocznych powinien znaleźć się symbol 3PMSF (trzech górskich szczytów z płatkiem śniegu) potwierdzający ich osiągi w zimowych warunkach.

Gwarancja na opony Kinergy 4S2 H750

Hankook udziela na swoje produkty dożywotniej gwarancji. Oznacza to, że obowiązuje ona aż do momentu zużycia bieżnika do poziomu wskaźnika TWI (tzn. do wysokości 1,6 mm). Należy jednocześnie pamiętać, że reklamowanie opon jest trudne, ponieważ są to produkty ulegające naturalnemu zużyciu. Swoich praw można dojść z reguły tym szybciej, im prędzej zauważy się wadę opony i zgłosi ją producentowi. W przypadku braku pewności okoliczności powstania wady opony, warto poradzić się pracowników sprawdzonego serwisu oponiarskiego, którzy doradzą dalsze działanie i ewentualne złożenie reklamacji.

Opinie kierowców rozmiaru 195/65 R15 o oponach Hankook Kinergy 4S2 H750

Opinie o oponach, zamieszczane w Internecie przez kierowców użytkujących na co dzień dany model, to nieocenione źródło wiedzy dla wszystkich szukających ogumienia do swojego auta. O oponach całorocznych Hankook piszą: „zrównoważone osiągi bez względu na pogodę – zarówno latem na suchej jezdni, jak i zimą na błocie pośniegowym sprawdzają się rewelacyjnie”, „są odporne na aquaplaning i szybko odprowadzają wodę, co przekłada się na bezpieczeństwo w zakrętach i krótką drogę hamowania podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych”.

Hankook

zawieszenie renault megane 2, vectra c termostat objawy, lada, dodge caliber bezpieczniki świateł, debica presto hp 205/55 r16, audi a3 8l projekt, sklepy 06.01, citroen ds4 jaki silnik wybrać, mechanik samochodowy iława

yyyyy